Bugün - 22 Haziran 2017 Perşembe
Kahramanmaraş 18°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür - Turizm ve Sanat Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

KMTSO’DA “SEKTÖRLER BULUŞTU”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KMTSO) Sektör Buluşmaları konulu toplantı gerçekleştirildi. Oda’nın 29 meslek grubundan 1, 2, 3 ve 15. gruplarından oluşan tekstil sanayi ve tekstil ürünleri ticareti konusunda faaliyette bulunan üyeler katıldı.

Çalışma Hayatı Haberi - 17 Mart 2017 Cuma - 07:32
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Sektör Buluşmaları adı altında gerçekleştirilen bu toplantılar diğer sektör grupları ile devam ettirilerek tüm üyelerin Oda’da buluşması, birbirleriyle işbirliği ortamını geliştirmeleri ve Oda’nın stratejik iş planlarının oluşturulmasına esas teşkil edecek görüş ve önerilerinin değerlendirilmesi ve somutlaştırılması hedefleniyor. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın Oda Fuayesinde düzenlenen toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun ve Meclis Başkanı M. Hanifi Öksüz de katıldı.

 

Burada bir konuşma yapan KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, iş dünyasının çatı kuruluşu Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda üyelerini ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade etti.

 

BELEDİYESİ’NİN BİR ODASINDA 30 ÜYESİ İLE KURULDU

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın 1926 yılında Kahramanmaraş Belediyesi’nin bir odasında, 30 kadar üyesi ve Maraş Ticaret Odası adıyla kurulduğunu söyleyen Serdar Zabun konuşmasını şöyle sürdürdü. “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası bugün Türk iş dünyasının en seçkin, en güçlü temsilcileri arasında çok önemli bir yere sahip olmuştur. Üyeleriyle, meslek komiteleriyle, meclisi ve yönetimiyle, sizin, bizim, hepimizin büyük emekleriyle bugün özel sektörün küresel rekabet koşullarına uyumunu güçlendirmek ana hedefi ile yola çıkarak 9 bin üyesi ve dev sanayi tesislerinden en küçük işletmelere kadar ulaşan hizmet yelpazesi ile ekonomik kalkınmanın anahtarı olma başarısını sürdürmektedir.”

 

BUGÜN, 90 YAŞINDA BİR ÇINAR

Kahramanmaraş’ın sanayiden turizme, enerjiden tarıma, gerçek potansiyelini Türkiye ekonomisine kazandırmak ve daha modern altyapı ile güçlü şirketlerle küresel ticaretten daha fazla pay alması için projeler ürettiklerini söyleyen Başkan Zabun, “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, bugün tam 90 yaşında bir çınar.” dedi.

 

EKONOMİNİN KAHRAMANI OLARAK ANILIYOR

Dün milli mücadelenin kahramanı olan şehrin bugün de ekonominin kahramanı olarak anıldığını belirten Zabun, şöyle konuştu: “Tabi ki, gelinen bu seviye bizlere yetmeyecektir. Ekonomide daha üst sıralara yükselmek adına hep birlikte, güçlerimizi ve enerjimizi birleştirerek daha fazla çalışmamız gerekiyor. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın sektör buluşmaları bu yüzden çok önemli. İş dünyamızın bir araya gelerek görüş alışverişini, işbirliği kabiliyetini pekiştirmeyi amaçlıyor.”

 

SORUNLARIMIZI ANKARA’YA İLETİYORUZ

Ankara’da yapılan sanayi ve ticaret şuralarında şehrin önemli sorunlarını Başbakan başta olmak üzere ekonomi yönetimine anlatarak şehrin kalkınması için gerekli çalışmaları yürüttüklerini ifade eden Zabun, “Detaylı sunumlarla teşvik, dış ticaret, organize sanayi bölgeleri, ulaştırma ve lojistik, çevre, tarım ve hayvancılık, turizm, ar-ge, hemen her konuda iş dünyamızın beklentilerini Sayın Başbakanımıza ve ilgili bakanlarımıza direkt olarak anlatıyoruz. Ülkemizin en önemli makamlarından birinde bulunan Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak başta olmak üzere şehrimizin siyasetçilerini ve mülki amirlerini iyi derecede bilgilendirerek, Kahramanmaraş’ın sorunlarını çözmek adına yapılması gereken tüm projeleri gündeme getiriyor, hep birlikte güçlü bir koordinasyon ile çalışıyoruz.” dedi.  

 

EKONOMİNİN ÖNÜNÜ AÇACAK ADIMLARDA AKTİF ROL ÜSTLENİYORUZ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin öncülüğünde, oda ve borsa camiası olarak iş dünyasının taleplerini Hükümetle paylaşarak ekonominin önünü açacak adımların atılmasında aktif rol üstlendiklerini söyleyen Başkan Zabun, “Yatırımları desteklemek için yatırım indiriminin yeniden getirilmesi, imalata yönelik yatırım harcamaları için kurumlar vergisi indiriminin tam uygulanması, teşvikin tamamını diğer kazançlara uygulama imkanı, Kredi Garanti Fonu’nun kefalet kapasitesinin artırılması gibi konularda çalışmalar yürütülmüş ve Hükümetimizle birlikte bu konularda sonuç elde edilmiştir. Böylece, Başbakanımızın açıkladığı, KGF kefaleti ile 250 milyar liraya kadar yeni kefalet hacmi oluşturularak finansal açıdan ekonomimiz ve özellikle KOBİ’lerimizin rahat bir nefes alması sağlanmıştır. Yine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde odalarımızın ve borsalarımızın oluşturduğu Nefes Kredisi KOBİ’lerimizin acil ihtiyaçlarına can suyu olmuştur. Biz de bu kapsamda, 16,5 milyon liralık bir kaynak üreterek Odamız üyelerine bu kaynağı kullandırdık.

SGK PRİM ÖDEMELERİNDE ERTELEME

Sıkıntılı sektörlerin SGK prim ödemelerinin ertelenmesi ve faizsiz olarak Ekim-Kasım-Aralık ayına ötelenmesi zor durumda olan tüccarımızı, esnafımızı oldukça rahatlatmıştır. Finansmana erişimde sıkıntı yaşayan KOBİ’lere destek verilmesi ve KDV iadelerinin hızlandırılması taleplerimiz de önemli sonuçlar vermiş ve bankaların reel sektör firmalarının kredilerini yapılandırması kolaylaştırılmıştır.” dedi.

 

KAHRAMANMARAŞ ÇOK DAHA FAZLASINI GERÇEKLEŞTİRECEK

Kahramanmaraş’ın 80’li yıllarda başlayan sanayileşme ve özellikle 5084 sayılı Teşvik Yasası’nda ortaya koyduğu başarı herkesçe malumdur diyen Başkan Zabun, bu süreçte şehrin istihdamını 3 kat, ihracatını 4 kat artırdığını dile getirdi ve şöyle devam etti: “Kahramanmaraş, benzer kapsamda bir teşvik sistemi ile çok daha fazlasını gerçekleştirecektir. ve ülkemizin makro hedeflerine ulaşmasına şehrimiz daha fazla katkı sağlayacaktır. Ekonomik büyüme bakımından birçok Anadolu şehrine örnek olan Kahramanmaraş, sorunlarının çözümü ve geleceğe atılacak sağlam adımlarla daha güçlü ve daha rekabetçi bir yapıya kavuşarak kalkınmada anahtar rol oynamaya devam edecektir.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak yürüttüğümüz çalışmalarda, üyelerimizin görüş ve önerileri çok önemli bir fonksiyona sahip. Üyelerimizin sorunlarını, şirketlerimizin gelişimi ve büyümesi adına ihtiyaç duydukları konuları somut bir şekilde Odamıza iletmeleri, zamanın en kıymetli sermaye olduğu 21. Yüzyılda, olağanüstü önem arz ediyor. Ben bu kürsüden, iş dünyamızın sesi olan bu kürsüden sizlerin hitap etmesini arzu ediyorum. Konuşma yapmak isteyen değerli üyelerimize söz vermek istiyorum.” 

 
Anahtar Kelimeler:Kahramanmaraş, Ticaret, Sanayi, Odası’nda, (KMTSO), Sektör, Buluşmaları, konulu, ,
Kaynak / Editör : Haber Merkezi - Marasturk.com
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Çalışma Hayatı Haberleri
Taşeron işçiye kadro, memur ve emeklisine zam
Çalışmayan kadına emeklilik fırsatı
KSÜ, Kahramanmaraş İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarına Katıldı

KSÜ, Kahramanmaraş İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarına Katıldı
Taşerona kadro hızla tamamlanacak
25 yıl evli kalan kadınlara emeklilik fırsatı
KMTSO’DA “SEKTÖRLER BULUŞTU”
BÜYÜKŞEHİR’İN İŞÇİ KURALARI ÇEKİLDİ
Diğer Başlıklar

DULKADİROĞLU'NUN YENİ YAŞAM ALANI UYDU KENT PROJESİYLE YÜKSELİYOR
TARİHİ KAPALI ÇARŞI ESNAFI İFTARDA BULUŞTU
Göksun’dan Cumhurbaşkanına Selam Var
Dulkadiroğlu Belediyesi YENİKENT Toplu Konut Projesi Açıklandı
Üniversitemiz ve İŞKUR Arasında Girişimcilik Eğitim Programı İşbirliği Protokolü İmzalandı
BATIPARK’TA BİRLİK VE BERABERLİĞİN FOTOĞRAFI
METAL MUTFAK EŞYA SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ İÇİN İMZALAR ATILDI
KBGC Başkanı Deveboynu, basın müdürleriyle iftarda buluştu
KMTSO BAŞKANI ZABUN: “BÜYÜK ŞİRKETLER ARTTIKÇA İSTİHDAM VE İHRACATIMIZ DA DEĞERLENİYOR”
DULKADİROĞLU'NDAN ÇÖP ATIP PARA KAZANDIRAN YENİ SİSTEM
E-Gazete (Bizim Gazete)
Ulusal Gazeteler

Yazarlar
Atilla SARIYILDIZ
ÇOBAN VE HIZIR
  Merhaba sevgili okurlar, sevgili dostlar. ...
Ahmet Doğan İLBEY
Tokluk âfettir, Müslüman az yemeli
Şeytan, Âdemoğullarını azdırabilmek iç...
Abdulkadir YILMAZ
ŞEHRİMİZDE DOLU DOLU BİR HAFTA SONU
Bu hafta sonu şehrimizde hem kültürel, h...
Sema MARAŞLI
Haydi Milyonlar Duaya!
Bismillahirrahmanirrahim 7 Ağustos’taki muh...
Mustafa SAYLAK
BİR BARIŞ MEDENİYETİ OLARAK İSLAM
   Rabbimiz insanları   Dünya ...
İmran KILIÇ
AYET-İ KERİME VE HADİS-İ ŞERİFLER IŞIGINDA; HAC İBADETİ
Orada apaçık alametler, İbrahim'in makamı v...
İsmail KOCAER
Otomatik Pilot Devrede
İstikrar  Oluştuysa , Sistem Kurulduysa , Oto...
Mesut Bilal BUĞDAY
Eski Maraş'tan Kısa Kısa-3
ESKİDEN BAYRAM NAMAZINDAN SONRA KABİR ZİYARETİ E...
Hasan SEYİTHANOĞLU
YENİ YIL VE MALİ MÜŞAVİRLERİN GÜNDEMİ
 Yeni yıl ile birlikte Mesleğimizi ve mü...
Hava Durumu ( Kahramanmaraş )
Bugün
9°°C - 18°°C
Cuma
8°°C - 16°°C
Cumartesi
7°°C - 13°°C
Pazar
4°°C - 17°°C
Namaz Vakitleri ( Kahramanmaraş )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:1505:0412:4116:3220:0621:46

22 Haziran 2017 Perşembe
Röportajlar
Said Nursi'nin mezarının yerini açıkladı
İsa Tatlıcan'ın röportajıBediüzzaman Said Nursi bundan tam 55 yıl önce, 23 Mart 1960 tarihinde Urfa'da vefat etti. Son derece münzevi bir ha...
»
»
Tarihte Bugün
1565 - Malta kuşatmasında yaralanan Turgut Reis'in Vefatı.
1284 - Nasreddin Hoca (rh.)'nın vefatı
1691 - Sultan İkinci Süleyman'ın vefatı.
1780 - Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz.nin vefatı.
1921 - Sapanca'nın kutuluşu.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Sen insana ulaşmadan Allah?ı nasıl arıyorsun?.
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(331 Online) 1,22ms