02 Eylül 2014 Salı

KENT BİLGİ REHBERİ YENİLENDİ

Kent Bilgi Rehberinde imkanlar ölçüsünde tüm kadastral veriler, imar planları, adrese ilişkin binalar, sokak adları ve numarataj verileri sisteme aktarıldı, tapu kayıtlarının parsellerle ilişkilendirilmesi yapılarak parsel - malik ilişkisi kuruldu, böylece bir çok müdürlüğün sorunu mümkün olduğunca giderilmeye çalışıldı.

kent-bilgi-rehberi-yenilendi
Kahramanmaraş Belediyesi Kent Rehberi bazı değişikliklerle desteklenerek güncellendi.

Kahramanmaraş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Sistemi kapsamında hazırlanan Kent Rehberi, yeni değişikliklerle yenilendi.

Bünyesinde eski uydu fotoğrafları ile yeni uydu fotoğraflarını da faaliyete geçiren Kent Rehberi, şehrimizle ilgili imar durumu, geçmişe dönük şehir hareketleri, uydu fotoğrafları gibi özelliklerin yanı sıra aynı zamanda navigasyon özelliği ile de vatandaşlara hizmet sunmaya başladı.

Kahramanmaraş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Sistemi alınan güzel tepkiler üzerine vatandaşa olabildiğince yardımcı olmak ve müdürlükler arası iletişim kopukluğunu mümkün olduğunca gidermek için imkanlar ölçüsünde tüm kadastral veriler, imar planları, adrese ilişkin binalar, sokak adları ve numarataj verileri sisteme aktarıldı, tapu kayıtlarının parsellerle ilişkilendirilmesi yapılarak parsel - malik ilişkisi kuruldu, böylece bir çok müdürlüğün sorunu mümkün olduğunca giderilmeye çalışıldı.
Ayrıca web üzerinden vatandaşın; ada parsel bilgileri ve imar planlarıyla ilişkileri çerçevesinde parsele ait imar durum belgelerine ulaşması ve mülkiyeti hakkında belediyeye gelmeden bilgi edinmesi sağlandı.

Arşiv katmanı oluşturularak parsel üzerindeki tüm işlemler tek bir çatı altında toplandı, böylelikle kullanıcının geçmişe dönük araştırma yapması kolaylaştırıldığı gibi birimler arasında iletişim de sağlandı.

Eski uydu fotoğraflarının yanı sıra yeni uydu fotoğrafları da eklenerek güncellenmesi yapılan Kent Rehberi’nde vatandaşlar bulundukları noktayı işaretleyerek gidecekleri adresi belirttikleri zaman hiçbir zorluk çekmeden gidebilecekler.

Kent Coğrafi Bilgi Sistemi web adresi : http://cbs.kahramanmaras.bel.tr

Haber okunma sayısı: 115
Haber eklenme tarihi : 12.10.2012 22:06YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

GÜNCEL

Onikişubat Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Kahramanmaraş’ın büyükşehir olmasının ardından oluşturulan Oniki Şubat Belediye Meclisi Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek

SPOR

Filede Play-off Heyecanı Devam ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Voleybol Takımı play-off maçlarının ilkinde Erzurum Palandöken Belediyespor’u mağlup etti:3-0

SİYASET

onikişubat'ta Yusuf temizkan çalışmalarına Devam ediyor

Milliyetçi Hareket Partisi Onikişubat Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan, gittiği her yerde büyük bir coşku ve sevinçle karşılanıyor.

K.MARAŞ - HAVA DURUMU

K.MARAS

ÇOK OKUNANLAR